Książki, książki dla kobiet

Miłość ponad przemocą

Cykl książek pt. „Bezlitosna siła”, którego autorka jest Agnieszka Lingas-Łoniewska jest intrygującą serią powieści opowiadające historie kobietach szukających pomocy po brutalnych traumach oraz mężczyzn zafascynowanych walkami MMA. Ci drudzy to skomplikowane i groźne osoby, których ujarzmić będą w stanie tylko niezwykłe kobiety. W tej serii i kobiety, i mężczyźnie walczą z demonami przeszłości. Wspólnym mianownikiem w ich opowieściach jest przemoc – mężczyźni używają jej, by nieporadnie radzić sobie z problemami, a kobiety doświadczyły jej w przeszłości na własnej skórze. Na szczęście łączy ich też wspólna nadzieja – ich deską ratunku może być prawdziwa miłość, uczucie, które przezwycięży wszystko.

Przeciwieństwa się przyciągają

Bezlitosna siła. Tom 2. Polluks” autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej jest drugim tomem z serii „Bezlitosna siła”. Patryk Rotter, główny bohater, to prawdziwy diabeł w ludzkiej skórze. Dla każdej kobiety, która zbliży się na krok jest przekleństwem. W jego sercu nie ma miejsca na czułość, mieszka tam jedynie wściekłość. Na ringu jako Polluks jest bestią. Jest on głównym zmartwieniem Martyny, jednak t jest zaślepiona miłością i plącze się w tej relacji już trzy lata. Niestety do tej pory Patryk chował w sercu gniew i rozpacz, niegłębokie uczucia. Mężczyzna nie ma pojęcia czym właściwie jest miłość, a do tego stanu doprowadziły go brutalne przeżycia z przeszłości. Nie rozumie swoich uczuć, ale jednego jest pewien – Martyna nie opuszcza jego myśli. Pragnie jej każdym najmniejszym kawałkiem ciała i duszy.Ta dwójka działa niczym dwa potężne żywioły, bez przerwy przyciągając się, by później odepchnąć. Boją się swoich uczuć i nie są jeszcze gotowi podjąć ryzyko, ale zależy im na sobie nawzajem jak nigdy przedtem.

Więcej podobnych historii

„Polluks” to dzieło Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Ta pochodząca z Wrocławia pisarka ma w swoim artystycznym dorobku ponad trzydzieści bestsellerowych powieści. Najczęściej tworzy historię będące mieszanką dramatu, romansu i powieści sensacyjnej. W roku 2016 trafiła na drugie miejsce prowadzonego przez „Gazetę Wrocławską” plebiscytu Kobieta Wpływowa, a roku następnym stała się członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku. „Bezlitosna siła” to nie jedyny cykl książkowy w dorobku Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, warto wspomnieć także o serii pt. „Kiedy…”. W przypadku powieści stojących na własnych nogach, warte sprawdzenia jest „Jesteś moja dzikusko” czy „Brudny świat. Pierwsza jest historią trudnej miłości idealna dla młodych dorosłych, a to poruszająca opowieść o wielkich namiętnościach, demonach przeszłości i głęboko schowanych tajemnicach.