bestsellery, Książki, książki dla kobiet

Katarzyna Michalak – „W imię miłości”

Książki z owocową nutą

Powieść „W imię miłości” autorstwa Katarzyny Michalak jest już drugą częścią słynnej „Trylogii Jabłkowej”. Z kolei „Trylogia Jabłkowa” należy do książkowej serii pod szyldem „Owocowa Seria”. Warto zapoznać się także z innymi powieściami z tego cyklu, bo wszystkie są fascynującymi i podnoszącymi na duchu pozycjami. Są to historie mówiące o problemach zwykłych ludzi – o poszukiwaniu własnego miejsca na Ziemi, o konfliktach rodzinnych czy o skomplikowanych relacjach międzyludzkich.

Wzruszy i złapie za serce

„W imię miłości” jest wzruszającą i chwytającą za serce powieścią. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które pokochały takie książki jak np. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Ta poruszająca lektura opowiada historię pewnego mężczyzny, właściciela urokliwego starego domu położonego na Jabłoniowym Wzgórzu. Edward, bo tak ma na imię główny bohater, nie narzeka na nadmiar wrażeń. Jego życie toczy się po znanych i mało zaskakujących torach rutyny, a jemu ten święty spokój jak najbardziej odpowiada. Nic nie wskazuje na to, że wkrótce nadejdzie rewolucja, która wywróci jego poukładane życie do góry nogami. A rewolucja imieniem Ania ma dziesięć lat i właśnie straciła niemal wszystko. Jej pojawienie się rozdrapie wiele ran z przeszłości. Edward będzie musiał zmierzyć się z dawnymi błędami i mrocznymi tajemnicami. Zmuszony zostanie do postawienia sobie kluczowych pytań. Czy w jego życiu pojawiło się wreszcie miejsce na rodzinę? Co tak naprawdę jest dla niego ważne?  Czy nadszedł czas na podjęcie najważniejszych życiowych decyzji?

Kto jest autorką książki „W imię miłości”?

Autorką książki jest urodzona w 1960 roku w Warszawie Katarzyna Michalak. Jest jedną z najbardziej poczytnych współczesnych autorek polskiej literatury pięknej. Wydana w 2008 roku powieść „Poczekajka” była jej literackim debiutem, który natychmiastowo zapewnił Michalak miejsce na liście bestsellerów oraz zaskarbił sobie powszechne uznanie odbiorców. W życiu prywatnym pisarka realizuje się jako mama dwóch chłopców, mieszkająca w urokliwym domku położonym w pięknym krajobrazie mazowieckiej wsi. Pisarka delektuje się piękną natury, świergotem ptaków i przede wszystkim świętym spokojem. W swoim pisarskim dorobku ma takie publikacje jak: „Poczekajka”, „Sklepik z niespodzianką”, „Rok w poziomce”, „Poczekajka” czy „Gra o Ferrin”. Katarzyna Michalak zgrabnie żongluje przeróżnymi gatunkami literackimi, od romansu i erotyki, przez powieść obyczajową, na sensacji czy fantasy kończąc. Katarzyna Michalak ma również w planach sagę rodzinną, powieść historyczną, a także scenariusz serialu czy komedii romantycznej.